
Šokio ir kūrybos namai „Rosalinda“

2018 m. buvo įkūrta Flamenko šokio mokykla „Rosalinda“ Klaipėdoje (įkūrėja ir choreografė Jelena Dementjeva).
2025 m. pagal naują koncepciją ji buvo performuota į Šokio ir kūrybos namus „Rosalinda“.
Šokio ir kūrybos namuose „Rosalinda“ puoselėjamas moteriškumas ir kūrybiškumas.
Tai jauki erdvė šokiui, kūrybai ir saviraiškai, kur kiekviena iš jūsų gali atrasti save, savo vidinę laisvę per judesį, meną ir įkvėpimą.
Tai ne tik šokių studija, bet „namai“ sielai, kur susitinka ispaniškojo flamenko aistra, rytietiškų šokių grakštumas, terapinio judėjimo giluma ir meninės saviraiškos galia. Vykdomi grupiniai ir individualūs užsiėmimai.
Mūsų veiklos:
-
Ispaniški flamenko šokiai mergaitėms (7-12 m.)
-
Ispaniški flamenko šokiai moterims
-
Rytietiški pilvo šokiai moterims
-
Šokio judesio terapija
-
Dinaminė judesio meditacija moterims
-
Kūrybinės dirbtuvės
-
Meno edukacija
Pirmas užsiėmimas NEMOKAMAS!
„Flamenkita“ mergaičių grupė
„Encanto“ moterų grupė
„Arabica“ moterų grupė
Dinaminės meditacijos moterų grupė
KVIEČIAME APSILANKYTI. Pirmas užsiėmimas NEMOKAMAS!
Šiek tiek apie flamenko šokį…
Flamenko šokio emocinis intensyvumas lavina tam tikras asmenines ir psichologines savybes, kurios padeda žmonėms pasiekti sėkmės gyvenime, pasitikėti savimi ir būti nepriklausomiems, patirti daugybę įvairių emocijų ir kūno istorijų. Kiekvienas jame randa kažką, kas sustiprina esamas arba formuoja naujas asmenybės savybes, jei jos silpnai išreikštos. Pavyzdžiui, atviras žvilgsnis, tiesi nūgara, stiprūs ištrepsėjimai, stiprina žmogaus savigarbos jausmą, didina savivertę, formuojasi sėkmingo žmogaus kūno įvaizdis.
“Man patinka harmoningas moteriškojo ir vyriškojo prado principų derinys flamenko šokyje. Šis šokis leidžia moteriai ugdyti savo moteriškas savybes, taip pat labiau pasitikėti savimi, pasiekti sėkmės, būti savarankiškai ir kryptingai. Šis šokis reikalauja pastangų įvaldyti judesius ir charakterį. Flamenkas duoda laisvę būti savimi, nebijoti savęs, parodyti skirtingas asmenybės puses” – samprotauja Jelena Dementjeva.

Flamenko šokio nauda:
-
flamenko šokis padeda formuoti kūno įvaizdį;
-
didina šokėjo savigarbą, formuoja teigiamą savojo Aš įvaizdį;
-
mažina raumenų ir nervų įtampą, didina gyvybingumą (gyvybinę energiją);
-
gerina gyvenimo kokybę, formuoja kūrybišką požiūrį į asmeninių ir gyvenimo problemų sprendimą;
-
moko suvokti savo ribas ir asmeninę teritoriją, žmogaus bendravimą su savimi, su partneriu (porinio šokio formose) ir su pasauliu (grupinio šokio formose);
-
flamenko šokyje sprendžiamas pagrindinis terapinis uždavinys – minčių, jausmų ir pojūčių harmonizavimas sąmoningo judesio ir šokio pagalba.
Flamenkas - Andalūzijos aistra

Flamenko stiliai
Besiformuojant flamenko menui pirmiau atsirado flamenko dainavimas (isp. – cante), po to šokis (isp. – baile) ir trečiuoju etapu – grojimas gitara ir kitas muzikinis (perkusinis) akomponavimas (isp. – toque). Todėl flamenko šokio stilių (isp. – palos) klasifikavimas neatsiejamas nuo dainų stilių ir jų grupavimo.
Flamenko stilius galima suskirstyti į septynias grupes:
-
Pirmykštės dainos: romances, tonás, saetas, temporeras, la caña.
-
Pagrindinės dainos (šakos): siguiriyas, soleares, tangos, cantiñas.
-
Fandangos (jo variantų skaičius yra didžiulis): fandangos de Huelva, autorinės fandangos.
-
Dainos, gimusios iš fandango: cantes de Málaga, granaína y media granaína, cantes de Levante.
-
„Flamenkizuotos“ dainos pagal ispanų tautosaką: bamberas, sevillanas, campanilleros, villancicos, nanas, zambras, peteneras.
-
Dainos „de ida y vuelta“ (kuomet ispanų kolonizatoriai keliaudavo į Ameriką ir grįždavo atgal pasisėmę Lotynų Amerikos kultūros elementus): rumba, guajira, colombiana, milonga, vidalita.
-
Stilizuotos dainos („fusiones flamencas“): flamenco-rock, flamenco-pop, flamenco-jazz, flamenco-blues, stilizuota su klasikine muzika, indiška, arabiška muzika, flamenco-latino.
Kalbant apie flamenco puro (grynus, nestilizuotus flamenko stilius) praktikoje dažniausiai yra šokami tokie stiliai kaip tangos, alegrias, bulerias, solea, farruca, guajira ir kiti. Flamenko šokio atlikėjai išreiškia savo emocijas ir jausmus ne tik muzikine kalba, bet ir fizine išraiška.
Kiekvienas flamenko šokio stilius turi savitą spalvą, rodo skirtingas emocijas: tangos – aistrą; alegrias – laimę; bulerias – gundymą; solea – vienatvę; farruca – eleganciją; guajira – jausmingumą.
Emocijų išreiškimas yra pagrindinė flamenko pasirodymo dalis.